Chcesz postawić garaż, ale nie wiesz od czego zacząć. Pierwszym właściwym krokiem powinno być określenie wielkości garażu jaki potrzebujesz oraz budżetu jaki posiadasz na ten cel. Jeżeli budżet jest nieograniczony to właściwie nie ma dalszych pytań. Wybierasz najdroższy projekt, najmujesz najdroższą ekipę budowlaną i budujesz. Ale to tylko w bajkach.
Cena to dzisiaj niejednokrotnie najważniejsze kryterium jakim się kierujemy. Cena jest też niewątpliwie największym atutem garażu blaszanego zwanego popularnie blaszakiem, który przemawia na jego korzyć. Porównując koszty budowy identycznego budynku z drewna a tym bardziej murowanego okazuje się, że blaszak to rozwiązanie najtańsze i najprostsze w zastosowaniu.
Garaż blaszak na zgłoszenie
Budowa garażu metodą tradycyjną wiąże się zawsze z koniecznością zatrudnienia geodety, projektanta i przebrnięcia przez procedury administracyjne zmierzające do wydania pozwolenia na budowę. Tymczasem garaż blaszany o powierzchni nie przekraczającej 35 m2 możemy postawić na zgłoszenie omijając kosztowne i czasochłonne procedury urzędowe. Garaż drewniany to również nie małe koszty, mniej więcej od 2 do 3 razy większe niż przypadku garażu blaszaka, no i znacząco dłuższy termin realizacji.
Garaże drewnopodobne
Boisz się jednak postawić koło domu zwykły blaszak? Od niedawna jest na to rada ponieważ pojawiły się na rynku blachy akrylowe imitujące drewno. Jest to po prostu pomalowana blacha ocynkowana, na której nadrukowano strukturę drewna. Obecnie mamy w ofercie dwa rodzaje blach drewnopodobnych w kolorze ZŁOTY DĄB i CIEMNY ORZECH. Możesz postawić garaż drewnopodobny, wykonany z blachy drewnopodobnej wygląda po prostu jak garaż drewniany. Dodatkowo zastosowanie nitów malowanych w kolorze dopasowanym do blachy i wykonanie okuć narożnych całkowicie maskuje blaszak, który imituje garaż drewniany.