Jak przygotować podłoże

Podłoże pod garaż powinno być wyrównane i wypoziomowane. Preferowana jest wylewka betonowa o wymiarach większych o około 20 cm od rozmiarów garażu (w przypadku garażu typowego 3x5m, podłoże powinno mieć wymiar 3,2 x 5,2 metra). W przypadku zamówienia garaży nietypowych na życzenie Klienta wykonujemy szkic obrazujący optymalne rozmieszczenie punktów podparcia i zakotwienia konstrukcji do podłoża.

Podłoże pod garaż

Fundament

Podłoże pod garaż

Bloczki betonowe

Podłoże pod garaż

Wylewka

Jeśli nie posiadają Państwo możliwości wykonania wylewki, zaleca się wykonanie samych narożników (słupków lub bloczków betonowych 40×40) w taki sposób aby po montażu można było w łatwy sposób zamocować garaż do podłoża.

Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie wytyczyć miejsce, w którym będzie postawiony garaż. Lokalizację konstrukcji można wytyczyć za pomocą 4-ch tyczek i dokładnie zmierzyć przekątną, aby zachować na rogach kąt prosty 90 stopni.

Nie należy wypuszczać z betonu żadnych blach, śrub ani prętów do kotwienia garażu. Kotwienie garażu do betonu najłatwiej i najprościej jest wykonać za pomocą metalowych dybli rozporowych (kotwami trzpieniowymi 10×100 mm), wiercąc dziury w betonie i przykręcając nimi garaż do podłoża.

UWAGA:
Kotwienie najlepiej jest wykonać po 14 dniach od wylania betonu, kiedy osiągnie on pełną twardość.

Oferujemy odpłatne wykonanie usługi  kotwienia zgodnie z obowiązującym cennikiem wyłącznie do podłoża betonowego, to znaczy do wylewki betonowej, fundamentu lub wylanych z betonu punktów kotwienia (pestek, słupków). Kotwienie do kostki brukowej wykonujemy tylko na odpowiedzialność Klienta ze względu na niestabilny charakter podłoża, natomiast kotwienia do betonu “przez kostkę” ze względów technicznych nie wykonujemy.