Poradnik klienta

Standardowy czas realizacji jest uzależniony od lokalizacji Kupującego. Zwykle czas realizacji wynosi od 7 do 14 dni roboczych. O terminie dostawy informujemy Klientów telefonicznie z minimum 3 dniowym wyprzedzeniem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu określenia najbliższej możliwej daty realizacji. 

Podłoże pod garaż musi być wypoziomowane. Najlepiej jeśli będzie zrobiona wylewka betonowa o wymiarach większych o 20 cm od wymiaru garażu. Jeśli nie ma takiej możliwości to należy wykonać minimum 4 narożniki (najlepiej 6) z bloczków betonowych 40×40, krawężników lub płytek. Należy również pamietać o zmierzeniu przekątnej aby przygotowane podłoże miało kształt prostokąta.

W przypadku zamówienia garażu o nietypowych wymiarach sporządzamy na życzenie szkic obrazujący prawidłowe rozmieszczenie punktów podparcia (kotwienia).

UWAGA: Ekipa montażowa nie jest zobowiązana do przygotowywania podłoża pod montowany garaż. Kotwienie garażu do podłoża jest usługą dodatkowo płatną.

Nie. Mocowanie garażu do podłoża jest obowiązkiem Klienta. Istnieje możliwość odpłatnego zakotwienia garażu, ale tylko do stabilnego betonowego podłoża, to znaczy do wylewki betonowej lub wylanych na rogach słupków betonowych albo fundamentu. Nie udzielamy gwarancji na kotwienie garażu do kostki brukowej, płyt chodnikowych lub bloczków betonowych. Ze względu na niestabilny charakter podłoża w takich przypadkach mocowanie do podłoża odbywa się na odpowiedzialność Klienta, a nasza firma nie odpowiada za szkody wyrządzone podczas silnych wiatrów przez niezakotwioną lub źle zakotwioną konstrukcję.

Garaże są transportowane do Klientów w elementach i na miejscu skręcane. Czas montażu typowego garażu nie powinien przekraczać 30 minut. Garaże nietypowe w zależności od wymiarów montujemy zwykle w przeciągu kilku godzin. Przybliżony czas montażu podajemy przy ustalaniu terminu dostawy.

Nasze ekipy montażowe są wyposażone w narzędzia akumulatorowe oraz awaryjne oświetlenie, dlatego nie jest konieczne posiadanie prądu. Dostęp do prądu 220V oraz przedłużacz należy zapewnić tylko w przypadku montażu automatu bramowego, potrzebny do zaprogramowania urządzenia (uwaga: w żadnym wypadku nie może to być agregat prądotwórczy).

Preferowaną formą zapłaty jest gotówka po zamontowaniu garażu u Klienta. Istnieje również możliwość zapłaty przelewem po wcześniejszym ustaleniu tego faktu z naszym biurem obsługi w taki sposób aby ekipa montażowa mogła otrzymać dowód wpłaty. Nie udzielamy odroczonego terminu płatności.

Typowe garaże dostarczamy bez pobierania zaliczek. Cała należność za garaż płatna jest u kierowcy po zakończeniu montażu.

Wyjątek stanowią garaże personalizowane, produkowane na indywidualne zamówienie. Zwykle wysokość zadatku wynosi 20% wartości brutto zamówienia. Wpłata zaliczki konieczna jest przed rozpoczęciem produkcji i może być wykonana tylko na podstawie wystawionej wcześniej faktury proforma. Zaliczki przyjmujemy tylko po zaakceptowaniu przez Klienta zaproponowanego terminu dostawy. Nie produkujemy garaży “na magazyn” dlatego nie pobieramy zaliczek z dużym wyprzedzeniem.

Prawo budowlane w Art 29, rozdz. 4, pkt 2 mówi: “Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.”

Na podstawie tego przepisu można stwierdzić, że na każdej działce o powierzchni 5 arów można postawić bez pozwolenia budowlanego 2 pomieszczenia gospodarcze (np. garaże blaszane) o powierzchni nie przekraczającej 35 m2. Fakt ten należy zgłosić do urzędu wypełniając odpowiedni formularz.

Tak, każdy garaż jest objęty 24 miesięczną gwarancją obowiązującą na podstawie dowodu zakupu.

Nie, konstrukcja jest wykonana z czarnych kształtowników stalowych i przed oblachowaniem jest malowana metodą zanurzeniową w farbie przemysłowej MALKOR A (antykorozyjny podkład alkidowy bezchromianowy). Pomalowanie konstrukcji farbą nawierzchniową jest obowiązkiem Kupującego.