Garaż blaszany na prywatnej posesji i w firmie

garaż blaszak

Garaż blaszany jest rozwiązaniem powszechnie znanym. Konstrukcje tego rodzaju można spotkać praktycznie wszędzie. Przy czym nowoczesny garaż blaszak prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Ma ciekawy design, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź, dlaczego warto mieć taki garaż na terenie firmy i na prywatnej posesji.

Garaż blaszany dla firmy

Dużo przedsiębiorstw ma do swojej dyspozycji ogromne tereny. Są to posesje dzierżawione lub własnościowe. Firmy, w zależności od profilu działalności, mogą mieć sporą flotę samochodową. Pojazdy osobowe nie powinny stać pod gołym niebem. Jeśli będą parkowały bez zadaszenia, to nie będą chronione przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Garaż blaszany to też wygoda dla pracowników korzystających z tych pojazdów. Nie muszą się przejmować na przykład śniegiem zalegającym na samochodzie. Samochód firmowy pełni również funkcje reprezentacyjne. Firma powinna dbać o jego wygląd. Jeśli auto będzie stało pod gołym niebem, z pewnością częściej konieczne będzie jego mycie w       myjni samochodowej. Przedsiębiorstwa dość mocno eksploatują swoje samochody. Nie oznacza to, że nie będą planować sprzedaży starszych roczników. Z tego powodu warto zainwestować w garaż blaszany, by garażowanie pojazdu było ważnym argumentem w czasie negocjacji z kupującymi.

Gdzie postawić garaż blaszany?

Strefę garaży blaszanych można zorganizować w dowolnym miejscu. Nie będzie ona kolidować z innymi obiektami posadowionymi na firmowym terenie. Dla wygody pracowników garaże nie powinny być zbytnio oddalone od firmy. Nie muszą jednak być na pierwszym planie. Właściwe umiejscowienie takiej strefy powinno też ułatwiać wykonywanie codziennych obowiązków firmowych. Najkorzystniej będzie, gdy garaże będą zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Może to być ochrona oraz monitoring wizyjny. Ochroniarze powinni robić obchody po terenie, zwłaszcza gdy wcześniej były wykryte próby przedostania się do firmy przez osoby usiłujące spowodować jakieś szkody. Zaletą garaży jest też to, że utrudniają, a nawet uniemożliwiają dostęp do samochodów dla osób, które nie są upoważnione do korzystania z pojazdów firmowych.

Blaszany garaż dla osób prywatnych

Nowoczesne budownictwo jednorodzinne lub w zabudowie bliźniaczej najczęściej uwzględnia garaż, który na etapie projektowania znajduje się na terenie domu. Są osoby, które nie chcą garażu w bryle domu. Może tak być, gdy rodzina jest duża, a większą potrzebę stanowi dodatkowy pokój niż garaż. Każdy, kto decyduje się na budowę domu, doskonale wie, na jakie koszty może sobie pozwolić. Oczywiście w międzyczasie mogą pojawić się nieprzewidywalne zmiany typu szalejąca inflacja i wzrost kosztów. Nie każdy musi mieć aż tyle środków, aby wszystkie pomieszczenia od razu wykończyć i oddać do użytkowania.

Właściciele działek budowlanych i rekreacyjnych bardzo często stawiają na nich garaż blaszany. Tego typu konstrukcje można w zasadzie wszędzie umieścić. W szczególności są rekomendowane dla wąskich działek. Opcja ta sprawdza się, gdy w gospodarstwie domowym jest więcej niż jeden samochód. Wszyscy nie zmieszczą się do jednostanowiskowego garażu w obrębie domu. Dlatego warto zainwestować w blaszany garaż, który na dodatek można w razie potrzeby rozbudować (na przykład o wiatę). Wielkość garażu zawsze można dopasować do swoich potrzeb. Niektórzy zamawiają taki garaż na wypadek przyjazdu gości.

Garaż blaszany na płatnych parkingach

Nie jest żadną tajemnicą, że blaszane garaże to marzenie mieszkańców miast. W zasadzie w prawie każdym dużym mieście występuje problem z parkowaniem. Właściciele lub użytkownicy samochodów parkują na ulicy, pod blokiem, na podwórzu lub na parkingach strzeżonych. Największy problem jest z garażowaniem samochodów. Na garaże jest ogromne zapotrzebowanie. Konsumenci oczekują, że garaż blaszany będzie blisko ich miejsca zamieszkania i że opłaty nie będą zbyt wygórowane.

Parking plus garaże blaszane

Właściciele parkingów zdają sobie sprawę z tego, jakie są oczekiwania ich klientów. Jeśli działka pod cele parkingowe jest faktycznie duża, to nie będzie problemu z postawieniem zadaszonych konstrukcji typu garaże blaszane lub wiaty garażowej. Klienci są w stanie zapłacić więcej za wartościowe miejsce parkingowe. Wszystkim chodzi o to, aby pojazd był zabezpieczony przed gradem, śniegiem, deszczem, intensywnymi promieniami słonecznymi, pyłem, kurzem, a także przed aktami wandalizmu.

Ochrona samochodu przed wandalami

Niestety na wielu osiedlach występuje problem niszczenia pojazdów przez wandali. Najczęściej chodzi o robienie rys w lakierze za pomocą ostrych narzędzi, a także o kradzież drobnych elementów. Wykrycie sprawców jest niemożliwe, gdy w okolicy nie ma monitoringu. Brak kamer uniemożliwia schwytanie sprawców. Nawet jeśli wandal zostanie zatrzymany przez policję, nie ma pewności, czy będzie w stanie zapłacić za wyrządzoną szkodę. Warto pamiętać, że ściganie sprawców w tym przypadku jest na wniosek osoby poszkodowanej, a nie z urzędu.