Powłoka antyskropleniowa

W naszej ofercie znajdą Państwo nowość, powłokę antykondensacyjną. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które w normalnych warunkach* zapobiega skraplaniu się pary wodnej na spodniej części blachy w wyniku różnicy temperatur. Powłoka antykondensacyjna to specjalna samoprzylepna membrana, którą nakładamy maszynowo na spodnią stronę blachy dachowej jeszcze przed trapezowaniem.

Tak wygląda powierzchnia dachu bez powłoki, na której skropliła się woda z kondensacji:

Jak działa membrana?

Typowy proces kondensacji może zachodzić niezależnie od pory dnia, np. podczas opadów deszczu lub śniegu. Zadaniem tej powłoki jest pochłanianie wilgoci z powietrza a następnie odprowadzenie jej do otoczenia po przez odparowanie.

Co to są normalne warunki? 

Powłoka antykondensacyjna posiada swoją pojemność a co za tym idzie ograniczoną możliwość pochłaniania wilgoci. Powłoka stosowana przez naszą firmę ANTI.DROP 95 posiada zdolność absorbcji wody w przedziale od 560 do 830 g/m2. Dlatego dla prawidłowego jej funkcjonowania podłoże pod garażem powinno być suche (wylewka betonowa, kostka brukowa) co oznacza, że woda opadowa nie powinna dostawać się do środka garażu pod ścianami aby nie tworzyły się na posadzce kałuże. W garażach posadowionych na gołym gruncie, w których podłoże jest nadmiernie mokre powłoka antykondensacyjna zmniejszy zjawisko skraplania wody ale nie wyeliminuje go całkowicie. Ponadto zaleca się aby pozostawić drożne naturalne kanały wentylacyjne jakie tworzy blacha trapezowa z powierzchnią ścian garażu co zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i osuszanie powłoki.

Tak wygląda powierzchnia dachu z powłoką:

Jakie są zalety stosowania membrany antykondensacyjnej?

  • bardzo duża absorpcja wody
  • zwiększony komfort użytkowania
  • sound absorbing – znaczące zmniejszenie głośności podczas opadu deszczu na dach