Obróbki blacharskie

Okucia rogowe

Wykonujemy  dwa zasadnicze rodzaje obróbek blacharskich do produkowanych przez nas garaży.

Pierwszy rodzaj to okucia narożne, maskujące łączenie ścian na rogach garażu. W przypadku garaży wykonanych w klasycznym stylu, czyli z pionowym ułożeniem paneli blachy stanowią one jedynie dodatek czysto estetyczny, który znacząco poprawia wygląd ale nie jest konieczny do zwykłego użytkowania garażu. Szczególnie polecamy tą opcję dodatkową w przypadku konfiguracji kolorystycznej garażu, która silnie kontrastuje z kolorem konstrukcji (czekoladowy brąz) widocznej na rogach lub koło bramy (nadproże, słupki). Poniżej przykładowe zdjęcie garażu z obróbkami rogowymi oraz bez obróbek:

 

Nowoczesne garaże z poziomym ułożeniem paneli na ścianach bocznych posiadają okucia narożne już w standardzie ze względu na konieczność zamknięcia szpar powstałych pomiędzy konstrukcją a blachą dlatego w tym przypadku ta opcja staje się standardem.

Okucia dachowe

Drugi rodzaj to okucia dachowe, tak zwane wiatrówki. Konstrukcja dachu garaży blaszanych wykonywanych w naszej firmie jest stworzona w taki sposób aby stosowanie wiatrówek nie było konieczne dlatego ich głównym zadaniem jest optyczne pogrubienie bocznej krawędzi dachu, co znacząco poprawienia wygląd i estetykę.

Wyjątek stanowią garaże z poszyciem dachu wykonanym z blachodachówki, gdzie okucia dachu są konieczne do tego aby woda nie zaciekała do wnętrza. Przykłady poniżej: