Wiata garażowa: dla kogo?

wiata garażowa

Wiata garażowa to bardzo popularny rodzaj zadaszenia na całym świecie. Wiata doskonale sprawdza się w każdej przestrzeni — nie ma znaczenia, czy jest to miasto, mała miejscowość lub wieś. Wiaty garażowe zabezpieczają wszelkiego typu pojazdy przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Dowiedz się, komu najbardziej potrzebna jest wiata garażowa.

Gdy istnieje potrzeba zastosowania ekonomicznych rozwiązań

Nie każdy właściciel pojazdu ma możliwość pobudowania garażu. Może to wynikać z ograniczeń związanych z finansami lub z brakiem terenu, który można by było wykorzystać na ten cel. Najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku staje się wiata garażowa. Jej lekka konstrukcja nie sprawia żadnych problemów w utrzymaniu i konserwacji. Można ją bez problemu postawić w dowolnym miejscu. Wiata może być też dodatkiem przy istniejącym już garażu. Wówczas mogą pod nią parkować goście i domownicy, którzy w danej chwili nie chcą wstawiać auta do garażu.

Wiata garażowa wykonana z materiałów najwyższej jakości może posłużyć przez wiele lat. Nie będzie ulegać niszczeniu pod wpływem promieni słonecznych, deszczu i śniegu lub gradu. Nowoczesny design sprawia, że dzisiejsze wiaty garażowe bardzo ładnie prezentują się na posesji. Konstrukcje doskonale wpisują się w klimat każdej posesji.

Wiata garażowa: tanio i szybko

Ogromną zaletą wiat garażowych jest to, że proces produkcyjny tych produktów jest bardzo szybki. Termin realizacji zamówienia z montażem bardzo satysfakcjonuje konsumentów. Dzięki temu klienci mają swoje wymarzone wiaty dosłownie “od ręki”. W porównaniu z innymi rozwiązaniami można mówić o mariażu korzystnej ceny z błyskawiczną produkcją i instalacją wiat garażowych.

Co na działce rekreacyjnej: garaż czy wiata garażowa?

Wiele osób korzysta z działek rekreacyjnych. Mogą to być działki własnościowe zabudowane lub nie. Na każdej działce może przydać się zadaszenie dla samochodów, motocykli, hulajnóg i rowerów. Każdy przecież chce chronić swoje wartościowe mienie przed opadami deszczu i śniegu. Nagrzewanie się pojazdów stojących w pełnym słońcu utrudnia korzystanie z nich.

Wiata garażowa na działce doskonale spełni swoje zadanie związane z chronieniem pojazdów przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi z atmosfery. Jeśli jednak właściciele lub użytkownicy działki potrzebują przechowywać jakikolwiek sprzęt pod kluczem, to w tym wypadku lepszy będzie garaż. Jeśli jednak mają to być wyłącznie narzędzia służące do prac ogrodowych, to przydać się może domek ogrodowy (narzędziowy).

Jeśli chodzi o działki ROD, to niektóre umożliwiają wjazdy samochodów. W zależności od lokalizacji takiej działki o powierzchni 300 – 500 m2, jest szansa na parkowanie u siebie. Tutaj oczywiście chodzi o działki, gdzie droga wewnętrzna jest dość szeroka, a także o to, czy ogólnie jest to przyjęte przez działkowiczów. Rodzinne Ogródki Działkowe wróciły w ostatnich latach do łask. Prawo do korzystania z takich działek kupują już nie tylko emeryci i renciści. ROD stał się zieloną oazą dla osób młodych i ludzi w średnim wieku. Takowi są najczęściej zmotoryzowani. Oznacza to, że prędzej czy później pojawi się potrzeba zorganizowania zadaszonego parkingu dla działkowiczów lub wiata garażowa stanie się standardem na każdej działce ROD.

Wiaty garażowe, czyli atrakcyjny parking dla pracowników i kontrahentów firmy

Wiele firm działa na dużych terenach. Przedsiębiorstwa mają do swojej dyspozycji biura, hale produkcyjne i magazynowe. Dla pracowników i klientów firmy bardzo ważny jest dostęp do bezpłatnego parkingu. Każdy chce parkować jak najbliżej firmy. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że trudno jest o darmowe miejsce parkingowe poza terenem należącym do firmy lub dzierżawionym przez przedsiębiorstwo. Poza tym w grę może wchodzić też kwestia bezpieczeństwa pojazdu i chronienie go przed kradzieżą i aktami wandalizmu. Dodatkowym atutem jest zadaszenie tego parkingu. Chroni ono pracowników i kontrahentów na przykład przed zmoknięciem. Dlatego wiata garażowa to świetny pomysł na firmowy parking.

Atrakcyjny parking na cele służbowe

W dzisiejszych czasach, gdy miejsce parkingowe wydaje się na wagę złota, świetnie zorganizowany parking firmowy pokazuje, że przedsiębiorstwo dba o swoich ludzi. Z zadaszenia skorzysta też flota firmowa. Samochody służbowe, w szczególności wykorzystywane przez kadrę managerską, przedstawicieli handlowych i kierowców realizujących dostawy, powinny być chronione przed zabrudzeniami i śniegiem. Konieczność odśnieżania samochodu powoduje, że pracownik może się spóźnić na ważne spotkanie. Jeśli zapomni odśnieżyć pojazd, może za to dostać mandat lub swoim zaniedbaniem wyrządzić komuś krzywdę. Wiata garażowa eliminuje tego typu zagrożenia i uławia funkcjonowanie osób, które wybierają się w podróż służbową. Identycznie może być przy powrocie z wyjazdu służbowego. Niezadaszone miejsce parkingowe najprawdopodobniej trzeba będzie odśnieżyć we własnym zakresie. Wszystko  zależy od zasad panujących w danej firmie. Nie da się jednak wykluczyć sytuacji typu śnieżyca, która w 5 minut zasypie parking grubą warstwą śniegu.